Uwielbiam wszelkiego rodzaju zagadki i łamigłówki, a wy? Szczególnie lubię zagadki dające do myślenia, przy których mózg musi trochę popracować. Do takich należą zagadki na logikę i inteligencję. W internecie można znaleźć takich mnóstwo. Nawet na facebooku. Powiem Wam, że warto mieć tam konto. Można polubić różne strony i mieć w jednym miejscu wszystko co chce się zobaczyć, wiedzieć, poznać. Są jednak też strony nieco innego typu, na przykład takie, na których prezentowane są zabawne memy, obrazki czy historyjki. Tego typu strony potrafią też opublikować coś co potrafi obnażyć ludzką głupotę, ignorancję, niewiedzę i talent do obrażania innych. Między innymi świetnym sposobem na obnażenie tychże wad są zagadki, które pojawiają się co jakiś czas. Dla przykładu podaję zagadkę, która pojawiła się wczoraj:

„Pewien człowiek przyglądał się w galerii czyjemuś portretowi. Ktoś podszedł do niego i zapytał:

– Na czyj portret patrzysz?

– Nie mam braci ani sióstr, ale syn tego człowieka jest synem mojego ojca. – Odpowiedział ów człowiek.

Na czyj portret patrzy ów człowiek?”

Jak myślicie, jaka jest odpowiedź? Ja wiedziałam od razu. Jednak kiedy zobaczyłam komentarze, przeraziłam się. Niewiele osób znało prawidłową odpowiedź, ba, nawet bardzo mało. Za to reszta nie tylko podawała błędną odpowiedź, ale upierała się przy swoim próbując wmówić swoje błędne tłumaczenia i to, że nikt nie ma racji tylko oni. Postanowiłam napisać jaka jest prawidłowa odpowiedź i dlaczego. Pod moim wpisem posypała się lawina komentarzy. Zostałam nazwana debilką z marnym IQ i każdy próbował mi wmówić, że ja nie mam  racji tylko on. Jedni pisali, że widzi swojego syna, inni, że siebie samego, ale każdy podkreślał, że to on ma rację, a ja jestem debilką podającą odpowiedź wziętą z kosmosu. Nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać…Chyba jednak bardziej można by popłakać nad tym, że takie bezmózgi jak ci ludzie będą się rozmnażać i spłodzą tak samo głupie dzieci… Szkoda słów… Nie tylko w moją stronę, ale i w stronę każdego kto napisał swoją odpowiedź z jakimś wyjaśnieniem sypały się obelgi, wyzwiska, wulgaryzmy od osób, które zamiast inteligencją popisywały się jedynie głupotą. Nie da się już grzecznie wytłumaczyć, że ktoś nie ma racji tylko od razu trzeba go wyśmiać i nazwać idiotą, debilem, baranem, matołem, a jak się próbuje grzecznie wytłumaczyć to też dostaje się po głowie za to, że śmie się podważać rację „najmądrzejszego”… ręce po prostu opadają do samej ziemi.

Kończąc przyznaję się bez bicia – celowo nie podałam od razu odpowiedzi. Ot taki mały chwycik marketingowy. Wiem, że jak zaczniecie czytać, to polecicie szybko do końca ciekawi czy w ogóle podałam odpowiedź. Otóż odpowiedź brzmi: Człowiek przygląda się portretowi swojego ojca!!! Znalazłam również przyczynę tak wielkiego zróżnicowania odpowiedzi do tej naprawdę łatwej zagadki. Otóż w internecie jest też inna wersja tej zagadki. Ludzie mylą obie wersje i stąd odpowiadają źle, ale nie zmienia to faktu, że nie popisują się mądrością, ponieważ potrafią tylko wytykać innym błędy, a nie umieją przyznać się do własnych… A oto ta druga wersja zagadki: ów człowiek patrzący na portret, zapytany na kogo patrzy, mówi:

„Ojciec człowieka z portretu jest synem mojego ojca.”

Odpowiedź pozostawiam Wam! Pogłówkujcie, dobrze Wam to zrobi! Odpowiedzi piszcie w komentarzach tu albo na facebooku. Zapraszam do zabawy! Od czasu do czasu będę wrzucać takie wpisy dotyczące różnych zagadek, szarad, łamigłówek, a wszystkie znajdziecie w kategorii „zagadki/łamigłówki”, do której należy już ten wpis. Powodzenia!!!