Tolerancja – tak bardzo nam jej brak (ustawa stop LGBT)

Dyskryminacja – to słowo jest odmieniane w naszym kraju przez wszystkie przypadki. Potrafimy tylko dyskryminować. Słowo tolerancja jest nam zupełnie obce. Dlaczego tak jest? Dlaczego tak nie potrafimy uszanować tego, że ktoś jest nieco inny, a w różniących się od nas widzimy tylko samo zło? Po tym, co działo się ostatnio w sejmie stwierdziłam, że nie mogę obok tego przejść obojętnie. Stop LGBT? Nie, ja mówię stop dyskryminacji!

Kontrowersyjna ustawa nie odrzucona

Szokująca jest decyzja sejmu w sprawie ustawy „Stop LGBT”. Została przekazana do dalszych czynności, zamiast z marszu zostać odrzucona. Projekt tej ustawy został stworzony przez tę samą osobę, która dopięła swego w kwestii aborcji. Sama jestem przeciwna aborcji, ale z tą ustawą absolutnie nie zamierzam się zgodzić. To jawna dyskryminacja normalnych ludzi. Nie, nie należę do społeczeństwa LGBT i nie mam w rodzinie ani wśród znajomych raczej takiej osoby, chyba że z powodu tej dyskryminacji boi się do tego przyznać. Jednak mimo to jestem całym sercem z tymi ludźmi. Bo to są ludzie! Tak jak ja, jak wszyscy! Ludzie, którym należy się traktowanie na równi z wszystkimi!

Trochę inni

Ludzie LGBT, czyli lesbijki, geje, biseksualni i transseksualni, to też ludzie, tylko trochę inni od ogółu. Jednak zamiast odbierania inności w pozytywnym znaczeniu, wolimy w Polsce odbierać inność jako coś złego i propagować nienawiść do osób, które się od nas różnią. Dlaczego? Gej, lesbijka – to tylko inna orientacja seksualna. Ci ludzie nie robią krzywdy tym, że wolą być w związku z osobami tej samej płci. Nikomu nie wadzą. Jakoś nie widzę, żeby geje i lesbijki ziali nienawiścią w kierunku osób z typową orientacją hetero. Nie, oni nic do nas nie mają, tylko sami chcą normalnie żyć, mimo że są trochę inni.

Tak samo postrzegamy też na przykład osoby z problemami psychicznymi. Zamiast patrzeć na nie jak na osoby z problemem, potrzebujące pomocy, wolimy ich dyskryminować jako psycholi, wariatów, świrów. Osoby niepełnosprawne fizycznie czy umysłowo też dyskryminujemy. Dla takich nie ma pracy, a niepełnosprawne dzieci są gnojone przez rówieśników. Tak jak i właśnie dzieci z odmienną orientacją. Naprawdę chcemy, żeby było jeszcze więcej samobójstw tylko z powodu innej orientacji? Paranoja!

To samo z religią

Nasz kraj jest też podzielony religijnie. Coraz więcej osób odsuwa się od kościoła. Ja jestem wierząca i się tego nie wstydzę, ale nie dyskryminuję ateistów. Szanuję to, że mają swoje poglądy, bo mają do tego prawo. Boli mnie jednak to, że oni nie potrafią uszanować wierzących. A tak poza tym to wszyscy razem wzięci nie umiemy uszanować innych religii. Zwłaszcza islamu nienawidzimy, ze względu na terroryzm. Ok, ale czy każdy wyznawca islamu to terrorysta? Nie, nie każdy. Ba, większość nimi nie jest. Tylko my mamy takie upośledzone postrzeganie! Niczego nie potrafimy uszanować i tolerować! Dlaczego? Ja tego nie rozumiem…

Polsko – dokąd zmierzasz?

Dokąd zmierzamy drodzy Polacy? Takie sobie zadaję pytanie i nie widzę na nie pozytywnej odpowiedzi. Najpierw wybieramy nieodpowiedni rząd, a potem ten rząd daje tak rażący przykład dyskryminacji i nietolerancji. Ludzie LGBT, jestem z Wami. Pamiętam, jak któraś moja znajoma, która miała jakiegoś znajomego geja, powiedziała mi, że oni potrafią być fajniejsi niż faceci hetero. Nie poznałam jeszcze żadnego geja, ale trzymam się tego stwierdzenia. Jestem z Wami, bo sama jestem inna niż wszyscy. Jestem prawdopodobnie w spektrum autyzmu i codziennie spotykam się z niezrozumieniem dla moich poglądów, mojego zdania czy moich zachowań. Dlatego Was rozumiem i jestem zszokowana tą całą ustawą.

Gdzieś na Fb przeczytałam o niej, że przez nią ludzie będa szli do więzienia tylko za to, że są gejami czy lesbijkami. Nie zgadzam się na to! Więzienie jest dla przestępców, a odmienna orientacja nie jest przestępstwem! Aż cisną mi się na usta słowa piosenki mojego ukochanego zespołu, jakże bardzo trafne w tej sytuacji:

Cause we all live under the same sun

We all walk under the same moon

Then why, why can’t we live as one?

Wszyscy żyjemy pod tym samym słońcem, chodzimy pod tym samym księżycem, więc dlaczego nie umiemy żyć w jedności? Dlaczego nie umiemy żyć razem, obok siebie, w zgodzie i szacunku do siebie nawzajem? Smutne to bardzo…

Jeśli podobał Ci się ten wpis i podzielasz moje poglądy, możesz postawić mi kawę! To dla mnie nieocenione wsparcie i dawka energii do dalszej pracy. Z góry dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to