Oto pytania dotyczące kursu pisania dobrych treści, które najczęściej pojawiają się w Waszych głowach i powodują wątpliwości i wahania, czy wziąć udział, czy nie. Mam nadzieję, że odpowiedzi je rozwieją. 🙂
1. Dlaczego kurs ma formę prezentacji?
Prezentacja pozwala na przedstawienie konkretnych, najważniejszych zagadnień w przystępny dla oczu oraz zapamiętywania sposób. Nie ma tu zbędnej lawiny tekstu, a lekcje są naprawdę atrakcyjne i ciekawe.
2. Dlaczego kurs nie ma formy wideo?
Zdaję sobie sprawę z tego, że wideo to dziś najpopularniejszy rodzaj treści. Jednak na nagrania i montaż trzeba mieć naprawdę dużo czasu. Ja niestety nie jestem stworzona do pracy przed kamerą i gadania. Poza tym wideo musi od razu zostać dobrze zrobione. Nie można go edytować, poprawić ani uzupełnić o nowe informacje. Tekst ma właśnie tę przewagę nad treściami dźwiękowo – obrazowymi, że można zawsze go uzupełnić bez konieczności robienia lekcji od nowa. Nie wykluczam jednak w przyszłości lekcji wideo.
3. Dlaczego kurs jest płatny?
Przygotowanie lekcji wiąże się z pewnymi kosztami. Kosztuje mnie przede wszystkim sporo czasu (jedna lekcja w formie prezentacji to było 2-3 dni pracy). Cena uwzględnia godziny pracy nad lekcjami, a także koszty marketingowe.
4. Dlaczego płatność nie jest na konto tylko na Paypal lub BuyCoffee?
Jest to wygodna opcja zarówno dla mnie, jak i dla kursantów. Ja nie muszę logować się co chwilę na konto, żeby sprawdzić, czy są jakieś płatności, a oba serwisy wysyłają mi powiadomienia na maila, więc mogę logować się i sprawdzać płatności po otrzymaniu powiadomienia. Poza tym musiałabym wysyłać każdemu dane do przelewu, a nie chcę tego robić. No i nie miałabym możliwości, aby udostępnić różne formy płatności. Tymczasem na BuyCoffee do wyboru jest BLIK, karta, przelew, a nawet Google Pay czy Apple Pay. Natomiast na PayPal, jeśli ktoś ma konto, płatność jest mega prosta i błyskawiczna, ale można wpłacić pieniądze nawet, jeśli nie ma się tam konta. Niestety nie wiem jak to wygląda w przypadku osoby bez konta, ale na pewno nie jest to nic skomplikowanego.
5. Która forma kursu jest lepsza?
To zależy od Ciebie, Twoich preferencji oraz możliwości. Jeśli jesteś w stanie zapłacić pełną kwotę i przerabiać całą lekcję w ciągu jednego dnia, by w kolejny zająć się następną i wolisz, by kurs zakończył się szybciej, to dla Ciebie lepszy będzie kurs express. Jeśli jednak wolisz uczyć się powoli, stopniowo, mieć więcej czasu na każdą lekcję i nie masz możliwości zapłacenia od razu pełnej kwoty, lepszym wyborem będzie forma tradycyjna.
6. Czy kurs zawiera ćwiczenia?
Oczywiście! Kurs bez ćwiczeń to nie kurs. W zależności od tematu lekcji ćwiczeń jest mniej lub więcej, ale są niemal zawsze. Tylko jedna lekcja jest bez ćwiczeń. Ich obecność sprawia jednak, że lekcje koniecznie trzeba realizować po kolei, gdyż na początku kolejnej są odpowiedzi do ćwiczeń z poprzedniej. Dodatkowo po zakończeniu kursu otrzymasz jeszcze workbook z mnóstwem dodatkowych ćwiczeń.
7. Co, jeśli interesuje mnie tylko jeden lub kilka konkretnych tematów, a nie cały kurs?
Masz możliwość zakupu pojedynczych lekcji. Możesz jednak kupić ich nie więcej niż 5. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj. W tej zakładce możesz także dokonać zamówienia lekcji wg podanych tam zasad.
8. Czy warto robić kurs chcąc tylko dorabiać sobie jako twórca treści?
Zdecydowanie! Każdy, kto chce cokolwiek pisać w sieci, powinien najpierw zdobyć odpowiednią wiedzę. Kurs zapewnia dawkę wiedzy, której nie nabędziesz na żadnych studiach. Nawet, jeśli zamierzasz tylko sobie dorabiać, musisz znać zasady pisania do internetu, rodzaje treści czy obecną sytuację na rynku i realia takiej pracy.
9. Czy warto robić kurs chcąc samodzielnie pisać treści na własną stronę lub blog?
Oczywiście! Jeśli ktoś chce samodzielnie pisać na własne strony, blogi czy konta w social mediach również powinien mieć odpowiednią wiedzę i wyszlifować swoje umiejętności. Dzięki samodzielnemu pisaniu możesz zaoszczędzić, bo nie będziesz musiał/a zatrudniać copywritera.
10. Czy ten kurs uczy obsługi narzędzi AI?
Nie. Kurs nie uczy stricte posługiwania się sztuczną inteligencją, ale zwracam w nim uwagę na jej obecność, to, że nigdy nie będzie lepsza od człowieka, ale też to, że mimo wszystko można sobie nią pomagać. Możesz poznać podstawowe zasady pomagania sobie sztuczną inteligencją we właściwy sposób, bo nie można uznawać, że jest ona czymś, co zrobi za nas wszystko.
Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące kursu? Napisz w komentarzu, a ja dodam odpowiedź!