Dzieci czy nastolatki często są przez dorosłych pytane o to kim chciałyby zostać jak będą dorosłe, jakie mają marzenia. Zazwyczaj nawet nastolatki jeszcze są niezdecydowane co do swojej przyszłości. Wybierają kolejne szczeble nauki, ale same nie wiedzą, co by chciały robić w przyszłości. Pytane o marzenia odpowiadają najczęściej, że chciałyby dostać się na i skończyć studia i znaleźć dobrą pracę. No właśnie, DOBRĄ. Czy ktoś wie, co to w ogóle znaczy? 
Dziś dorosłe życie to przede wszystkim pogoń za pieniędzmi. Już dzieci nawet wpadają w ten wir przez dorosłych i dopytywane, jaka to wg nich jest dobra praca, bez wahania odpowiadają, że taka, w której będą dużo zarabiać. Czy aby na pewno? Przychodzi czas, kiedy młody człowiek zaczyna szukać tej pracy. Sam nie wie nadal co chce robić. Niezdecydowanie przekłada się na wysyłanie miliona CV na wszelkie oferty jakie mu się nawiną. Jak się uda coś dostać, to jest radość, nawet wielka radość, mimo że zarobki na początku liche. Jednak po niedługim czasie radość zmienia się w wieczne narzekanie. A to wstawać się rano nie chce, iść do pracy się nie chce. A to szef się wścieka, a to podwyżki nie chce dać, a to raz nie ma co robić, a raz nie wiadomo w co ręce włożyć. A to problemy przez kogoś, kto nie potrafi dopełnić swoich obowiązków. A to znowu klienci narzekający czy trudne warunki pracy, bo harówa w upale, hałasie, brudzie, kurzu, bo kręgosłup zaczyna boleć od dźwiganych ciężarów. No człowieku, jak ci się nie podoba praca to nikt cię na siłę w niej nie trzyma. Tylko kasa, ale czy ona jest najważniejsza? Szybko możesz znaleźć pracę, w której będziesz podobnie zarabiać. Decyzja należy do ciebie! 
Szukając zarówno pierwszej, jak i nowej pracy, musisz dokładnie przemyśleć swoje wybory. Zastanów się, jakiej pracy nigdy byś nie chciał wykonywać. Nie lubisz hałasu? Unikaj ofert takiej pracy. Jesteś bardzo nieśmiały? Unikaj ofert z wiecznym kontaktem z ludźmi i obsługą klientów. Nie cierpisz telefonów? Unikaj ofert typu call center i kontaktu z klientem. Nie znosisz rano wstawać? Poszukaj ofert pracy w godzinach popołudniowych lub elastycznych. Nie cierpisz jak dzwonią do ciebie naciągacze z rozmaitymi ofertami i przestałeś nawet odbierać obce połączenia? Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe i nie idź do takiej pracy. Jak już to przemyślisz, to spójrz w swoje CV i zacznij szukać ofert, gdzie spełniasz wymagania pracodawców przynajmniej w większości. Rozsyłanie CV i swoich danych na prawo i lewo nie ma sensu. Wysyłaj tam, gdzie masz szanse. Tylko tam. Nie kieruj się głównie zarobkami. Niech cię interesuje jak daleko jest dana praca od twojego domu, godziny pracy, ilość obowiązków na stanowisku. To wszystko jest ważne. A pieniądze? Najlepiej jakby były proporcjonalne do wykonanej pracy, ale w naszym kraju niestety to rzadkość. I pamiętaj, praca jest nie tylko wtedy, kiedy wychodzisz z domu. W domu też możesz pracować! Aha i najważniejsze – nie słuchaj co inni gadają, bo to ty szukasz pracy i praca ma być dla ciebie jak najlepsza. Tyle. 
Ja zaczęłam pracować zdalnie i jest całkiem nieźle. O prawdziwych możliwościach zarobku przekonam się dopiero za jakiś czas, ale na razie jest fajnie. I jestem szczęśliwa. Robię to co lubię i potrafię zarazem. Nie ma nic lepszego! Jednak nie każdemu jest dana taka praca. Ktoś musi wykonywać prace i na niższych stanowiskach, w branżach, w których niewiele ludzi chce pracować. Na przykład ktoś musi być sprzątaczem, zmywaczem w barze, śmieciarzem, utytłanym po łokcie majstrem czy budowlańcem. Takie życie. Żadna praca nie hańbi. Jednak twoja praca to twój wybór. Chciałeś taką, wysłałeś CV, to masz. Jak ci się nie podoba, to zmieniaj. Im szybciej tym lepiej. Tylko, na Boga, pamiętaj, że nie tylko ta kasa się liczy. Przygotowałam zestawienie cech dobrej pracy, jakie najbardziej liczą się dla mnie. Jaka więc wg mnie praca jest DOBRA?
1. Dobra praca to taka, kiedy nie zrywasz się na dźwięk budzika z portkami od pidżamy pełnymi ze stresu. 
Stres to najgorsze co może być. Ma bardzo negatywny wpływ na nasz organizm. Świadczą o tym wszechobecne dzisiaj nerwice i depresje. Nie każdy ma to szczęście, by pracować bez stresu, więc ważne jest to, by nauczyć się z nim walczyć. Na to jednak potrzebny jest czas.
2. Dobra praca nie zajmuje ci całego życia.
Nie możesz pozwolić na to, by twoja praca przejęła kontrolę nad całym życiem. Znajdź taką pracę, przy której będziesz mieć czas dla siebie, przede wszystkim. Nie możesz pracować kosztem niejedzenia, zaniedbania siebie, domu, bliskich. Musisz mieć czas na swoje potrzeby, odpoczynek i rozrywkę. 
3. Dobra praca jest warta zmian, jakie musisz wprowadzić w swoje życie.
Rozpoczęcie pracy potrafi przewrócić życie do góry nogami. Tak, zdalnej też. Trzeba zmienić sporo rzeczy w swoim życiu, a czasem i z czegoś zrezygnować. Niech praca więc będzie tego warta! 
4. Dobra praca powinna przynosić satysfakcję.
Nie tylko satysfakcję z powodu zarobków, a ogólnie. Satysfakcję z tego, że godzisz ją ze swoim życiem, że robisz w niej coś dla siebie i dla innych. Powinna sprawiać przyjemność, a to równa się satysfakcja. 
5. Dobra praca powinna uczyć i dawać możliwości rozwoju. 
To bardzo ważne. Uczysz się przecież przez całe życie. Dobra praca powinna uczyć nowych rzeczy i dawać możliwość rozwoju. Nie tylko awansu i większej kasy, ale rozwoju oraz cennego doświadczenia. Chciałbyś mieć wysokie stanowisko w biurze? Nie zaczynaj od kelnerowania czy sprzątania. Utkniesz w miejscu. To ci nie da doświadczenia potrzebnego do dążenia do celu. 
6. Dobra praca to taka, kiedy robisz to co kochasz. 
Jak robisz coś, co kochasz, to się nie stresujesz, nie denerwujesz i pracujesz z ochotą i przyjemnością. 
Znam to i mogę powiedzieć z czystym sumieniem to czego nie może powiedzieć wiele osób, jak nie większość – lubię swoją pracę! Robię to co kocham! Praca to przyjemność! Też byś tak chciał/a? Decyzja należy do ciebie, wystarczy ją podjąć!